• ZAKWITŁY KASZTANY – MATURĘ CZAS ZACZĄĆ!

• Drodzy Maturzyści!

Za Wami cztery lata nauki, zdobywania i pogłębiania wiedzy, pisania wypracowań, syntez, rozwiązywania skomplikowanych zadań matematycznych, mierzenia się z próbnymi arkuszami maturalnymi a wszystko po to, żeby ZDAĆ. ZDAĆ MATURĘ. Dobrze, jak najlepiej, świetnie... I tego Wam życzymy – w imieniu dyrekcji, grona pedagogicznego i Waszych młodszych kolegów - niech przez te kolejne dni spełnią się wszystkie Wasze życzenia i oczekiwania pokładane w egzaminach maturalnych. Powodzenia! Trzymamy za Was mocno kciuki!

• „PODRÓŻ TYSIĄCA MIL ZACZYNA SIĘ OD JEDNEGO KROKU”

• Wydawałoby się, że ten pierwszy krok rozpoczynający czteroletnią „podróż edukacyjną” w liceum tegoroczni czwartoklasiści uczynili zaledwie chwilę temu.

Wydawałoby się, że dopiero co byli dziećmi. Zresztą mogli te chwile przeżyć raz jeszcze oglądając się na zdjęciach z czasów dzieciństwa w trakcie programu artystycznego.

Czas jednak szybko płynie i nastąpił moment zakończenia kolejnej podróży życia – nauki w liceum.

Uroczyste pożegnanie uczniów klas czwartych miało w tym roku miejsce 26 kwietnia. Tradycyjnie w czasie pierwszej części, podsumowującej cztery lata spędzone w liceum (w tym pierwszy rok naznaczony pandemią i nauką online) wręczone zostały nagrody książkowe dla uczniów, listy gratulacyjne dla rodziców, dyplomy.

Po części oficjalnej młodsi uczniowie wspierani przez panie: Justynę Szkopińską, Anettę Olejniczak i Agnieszkę Włodarkiewicz, nawiązując do motta przedstawienia, zabrali czwartoklasistów w podróż, której początkiem była wspólna zabawa w piaskownicy a zwieńczeniem nauka w liceum. Nie mogło zabraknąć zdjęć (wspomniane już zdjęcia z dzieciństwa), ale przede wszystkim tych pokazujących chwile spędzone w "Sienkiewiczu". Całość uzupełniły wybrane specjalnie na tę okoliczność piosenki m.in. : „Kto powie mi jak”, „Nie bój się chcieć”

Pozostaje powiedzieć – Drodzy Absolwenci - W drogę! W kolejną podróż! Z małym przystankiem na maturę, ale to już temat na inny post

• VI EDYCJA OKRĘGOWEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• Od 6 lat w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza organizowany jest konkurs języka angielskiego skierowany do uczniów szkół podstawowych. Z roku na rok rośnie zainteresowanie naszym konkursem i coraz więcej uczennic i uczniów decyduje się sprawdzić swoją znajomość słownictwa, gramatyki, jak również wiedzę o kulturze krajów anglojęzycznych.

Honorowym patronatem po raz kolejny konkurs objęli: Starosta Łódzki Wschodni - p. Andrzeja Opala i Burmistrz Koluszek - p. Waldemar Chałat.

Test przeprowadzony został, podobnie jak w latach ubiegłych, w dwóch etapach.

W tym roku do I etapu w macierzystych szkołach przystąpiło blisko 200 uczniów z 11 szkół podstawowych. Do II etapu zakwalifikowało się natomiast 25 uczestników. Ciekawostką jest, że uczniowie nie rozwiązywali testu w sposób tradycyjny, ale z wykorzystaniem smartfonów poprzez aplikację Quizizz.

Zwycięzcami ostatecznie okazali się:

I miejsce - Mikołaj Pałyga - SP nr 2 w Brzezinach

II miejsce - Nikola Ekert - SP nr 2 w Koluszkach

III miejsce - Stella Pruszyńska - SP nr 1 w Koluszkach

Wyróżnieni otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe, przydatne również w nauce języków obcych, ufundowane przez Powiat Łódzki Wschodni oraz Miasto Koluszki.

Zwycięzcom, ich rodzicom oraz nauczycielom języka angielskiego serdecznie gratulujemy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Było nam bardzo miło gościć Was w murach naszej szkoły.

Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu już za rok.